AK Parti’nin Afyon adayının seçim turu olay oldu

Gün boyunca sosyal medyada o görüntülerle eleştiri oklarının hedefi olan Hüseyin Ceylan Uluçay, partililer tarafından bile eleştirildi.

Türkiye 31 Mart 2024 seçim sonuçlarına kilitlenirken Afyonkarahisar’da CHP adayı Burcu Köksal ve AK Parti adayı Hüseyin Ceylan Uluçay yarıştı.

CHP’li aday Burcu Köksal yüzde 20’den fazla farkla kazandı.

EL DEĞİŞTİRME

31 Mart yerel seçimlerinde 6 büyükşehir ve 23 il merkezinde belediye başkanlığı bir partiden diğerine geçti.

Oyların tamamına yakını sayılmışken, henüz kesinleşmemiş sonuçlara göre en büyük geçiş AK Parti’den CHP’ye oldu.

CHP, AK Parti’nin elinden 3 büyükşehir ve 7 il merkez belediyesini almayı başardı. Bursa, Balıkesir ve Denizli büyükşehir belediyeleri ile Kırıkkale, Afyonkarahisar, Uşak, Giresun ve Zonguldak il belediyeleri, bunlardan bazıları.

CHP, Cumhur İttifakı’nın ikinci büyük partisi MHP’den de 1 büyükşehir (Manisa) ve 4 il merkezini (Kütahya, Bartın, Kastamonu, Amasya) aldı.

LÜK ARAÇLI TUR

Seçimden önce Ford F-150 Raptor off-road arabası ile seçim turuna çıkan Hüseyin Ceylan Uluçay’ın selamlama videoları sosyal medyada gündem oldu.

AK Parti’nin kalelerinden biri olarak görülen Afyonkarahisar’da CHP’li Burcu Köksal ipi göğüsledi. AK Parti Afyon Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın lüks arazi aracı ile yaptığı konvoyun mağlubiyet getirdiği yorumları yapılıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x